Co to staraksiazka.pl?

To miejsce, gdzie możesz kupić, sprzedać albo wymienić książki. Zakup i sprzedaż książek oraz magazynów na staraksiazka.pl jest bezpłatny.

Od czego zacząć?

Jeżeli na tej stronie jesteś pierwszy raz ir chcesz kupić lub sprzedać książki, to powinieneś wypełnić ankietę i ZAREJESTROWAĆ SIĘ. Polecamy rejestrację przez Facebook, ponieważ ten sposób jest o wiele łatwiejszy. 

Jak kupować?

Najpierw znajdź publikację, którą jesteś zainteresowany. To możesz uczynić na dwa sposoby:

1. Przez wyszukiwanie w katalogach ogłoszeń.

2. Korzystając z wyszukiwarki według imienia autora, nazwy książki lub innych kryteriów (język, rodzaj, stan, cena, rok wydania); także nazwę magazynu, numer lub rok wydania.  

Podczas wyszukiwania pomocna będzie opcja sortowania książek według daty wydania, ceny, daty wprowadzenia ogłoszenia. 

Jeżeli jesteś zainteresowany innymi publikacjami, to możesz je zaznaczyć. Później będziesz mógł przeglądać ogłoszenia, które Cię zainteresowały. 

Gdy znajdziesz książkę kliknij na okładkę lub tytuł i zobaczysz opis książki.  

Jeżeli sprzedawca publicznie podaje swój numer telefonu lub adres poczty elektronicznej, to oznacza, że możesz z nim skontaktować się w dowolny sposób i umówić się odnośnie warunków sprzedaży książki. W przypadku, sprzedawca nie podał swoich danych, możesz skontaktować się z nim poprzez wysłanie mu prywatnej wiadomości staraksiazka.pl.

Jeżeli nie znajdziesz poszukiwanej książki lub magazynu, to wówczas możesz zamieścić nowe ogłoszenie dotyczące poszukiwanej publikacji.  

W przypadku pytań możesz do nas napisać.

Jak sprzedać?

Jeżeli jesteś zarejestrowany w naszym systemie, to musisz się zalogować wprowadzając login i hasło oraz klikając „Nowe ogłoszenie“.

Na liście autorów książek wybierz autora sprzedawanej książki. Jeżeli nie znajdziesz szukanego autora, wpisz jego imię i nazwisko. 

Jeżeli nie ma żadnych danych nt. książki to wprowadź je: wskaż nazwę, kategorię, rok wydania oraz język. Po wypełnieniu adnotacji kliknij „Wprowadź książkę“. 

Jeżeli chcesz, to możesz zamieścić zdjęcie książki. Wskaż stan książki, oceń w skali od 1 do 5 (5 – idealny, 4- bardzo dobry, 3 – przeciętny, 2- zadowalający, 1 – zły).

Wpisz cenę książki, wskaż termin ważności ogłoszenia oraz czynność, którą chcesz wykonać (kupić, sprzedać, podarować, zamienić). Po zapoznaniu się z regulaminem zaznacz odpowiednie okienko i naciśnij „Zamieść ogłoszenie“. Jeżeli chcesz sprzedać magazyn, to wtedy musisz wykonać identyczne czynności. 

Niezarejestrowani użytkownicy też powinni zacząć od zamieszczenia „Nowego ogłoszenia“ i dalej postępować według opisanej instrukcji. System dodatkowo poprosi o wprowadzenie danych kontaktowych, aby osoby kupujące mogły z wami skontaktować się. Jeżeli nie chcesz za każdym razem wprowadzać danych i chcesz uczestniczyć w konkursach oraz promocjach staraksiazka.pl,  to zapraszamy do rejestracji!